Перейти до вмісту
Користь протеїнових батончиків: їсти чи ні?

Користь протеїнових батончиків: їсти чи ні?

Білкові батончики вже давно можна зустріти не лише у спеціальних магазинах спортивного харчування, а й на полицях звичайних супермаркетів України у відділі корисних солодощів. Це цілком зрозуміло, адже багаті на протеїн батончики користуються популярністю не тільки у професійних атлетів, а й у звичайних людей, які піклуються про своє здоров’я. Такий снек зручно брати з собою, він не займає багато місця в сумці або кишені, має приємний смак і може слугувати альтернативою звичайним солодощам. Але чи дійсно всі протеїнові батончики є корисними для вашого здоров’я? Давайте розбиратися разом.

Протеїнові батончики користь та шкода

Склад протеїнового батончика та енергетична цінність

Про те, чи можна їсти протеїнові батончики того чи іншого бренду в першу чергу можна оцінити по інгредієнтам, які входять до його складу. Адже ні яскрава упаковка з написами «фітнес», «здорове харчування», «без білого цукру», ні рекомендація відомого інфлюенсера або тренера не є гарантом того, що батончик є дійсно корисним або дієтичним. Щоб продукт був насправді білковим, він має складатися переважно з продуктів, багатих на протеїн. Це зазвичай перероблений молочний білок, бобові (соя або горох), різноманітні горіхи, пшениця або бурий рис. Щоб збільшити кількість білка, інколи використовується так званий ізолят гороху або сої. В батончиках FIZI з лінійки Protein також є в складі 13-28% ізоляту горохового протеїну залежно від смаку. Це концентрована високоочищена суміш білків із зерен гороху, що складається на 85% з легкозасвоюваного білка, а також є джерелом цінних амінокислот, глутамінової кислоти та заліза. Поєднуючи ізолят з горіхами арахісу або фундука, нам вдалося створити поживні батончики, в кожному з яких до 14 г білка рослинного походження.

Також часто до складу популярних батончиків входять цукровий сироп або підсолоджувачі. Вони забезпечують приємний солодкий смак, а також довгий термін зберігання продукту, тобто є консервантами. Якщо ви слідкуєте за кількістю цукру в раціоні або хочете схуднути, до цього пункту потрібно підійти уважно. Якщо в якості підсолоджувача використовується білий рафінований цукор, кукурудзяний сироп або фруктоза, це може призвести до небажаних наслідків, таких як збільшення ваги тіла та порушення роботи печінки. Тому в своїх батончиках ми використовуємо унікальний підсолоджувач – концентрований екстракт яблучного соку. Це натуральний екстракт яблука, що надає батончикам легкий солодкий смак та не викликає різкого скачку цукру у крові. Навпаки, клінічно доведено, що даний ектракт пригнічує засвоєння глюкози на 30% і підтримує нормальний рівень цукру.

чи можна їсти протеїнові батончики

Протеїнові батончики: користь та шкода

Про корисні властивості продукції того чи іншого виробника нам також зможе розповісти склад батончика, адже це залежить напряму від компонентів та якості сировини. Якщо для білкової основи батончика використано якісні інгредієнти рослинного походження, то він дійсно слугуватиме чудовим джерелом необхідних амінокислот. Ці білкові одиниці беруть участь у нарощені та побудові м’язів, посилюють роботу щитовидної залози, є сировиною для продукції гормонів і ферментів травлення, регулюють імунітет, сприяють синтезу та оновленню клітин організму. Багатьом людям важко досягти своїх щоденних цілей споживання білка за рахунок лише основних прийомів їжі через напружений графік, відсутність знань, особливості дієти або нестачу часу на приготування страв вдома. В такому разі батончики є ідеальним варіантом перекусу, завдяки якому легко порахувати кількість вжитого білка.

Часто у батончики додають горіхи, які окрім білку забезпечують організм жирними кислотами Омега-3. Корисні жири слугують енергією для м’язів, будівельними блоками для клітинних оболонок – мембран, поліпшують стан волосся, шкіри та нігтів. Також такі горіхи, як арахіс та фундук, містять фолієву кислоту, яка сприяє оновленню клітин. Вітамін В9, як ще називають цю кислоту, дуже необхідний людському організму для здорового функціонування органів кровоносної, травної та імунної системи, позитивно впливає на роботу мозку і допомагає засвоювати інші вітаміни групи В. Саме тому горіхи в складі протеїнового батончика не лише є рослинним джерелом білка, а й збагачують раціон іншими корисними речовинами.

Протягом всього дня наше тіло потребує паливо для активності, чи це тренування, розумова діяльність під час роботи або навчання, чи просто підтримка процесів життєдіяльності в спокійному стані. Протеїнові батончики зі складними вуглеводами у складі забезпечують організм повільною енергією, необхідною для виконання цих завдань, а також можуть допомагати врегульовувати рівень цукру в крові.

Але звісно є протеїнові батончики, користь від вживання яких є дуже сумнівною. Продукти з високим вмістом цукру та нездорових жирів можуть принести більше шкоди, ніж користі для вашого здоров’я та фізичної форми. Доведено, що вживання великої кількості цих речовин підвищує рівень холестерину в крові, збільшує ризик захворювань серця та інших проблем зі здоров’ям. Батончики, виготовлені зі штучних інгредієнтів також є харчовим сміттям для вашого організму, оскільки вони не мають достатньо високоякісних поживних і захисних речовин. При цьому організм використовує чимало ресурсів, щоб перетравити ці продукти, натомість отримуючи бідний набір корисних речовин. Також якщо ви страждаєте на непереносимість лактози, батончики на основі сироваткового або молочного протеїну можуть викликати неприємні відчуття, здуття та дискомфорт. В такому випадку краще надавати перевагу батончикам з горіхів, насіння або сої. 

батончики без цукру

Білкові батончики лише для спортсменів?

Напевно, кожен з нас хоч раз опинився в ситуації, коли голод застав зненацька, але немає можливості поїсти повноцінно через брак часу, відсутність їжі з собою або закладу харчування поруч. Нерегулярне харчування, пропуск обіду та ігнорування відчуття голоду може негативно позначатися на здоров'ї. Постійний пропуск повноцінного обіду або вечері може призвести до захворювань шлунка, наприклад виразки або гастриту. Крім того, коли організм недоотримує необхідну кількість поживних елементів протягом дня, рівень цукру падає, сповільнюється обмін речовин, а з цим концентрація і продуктивність роботи. Якщо ви часто подорожуєте у справах, не маєте регулярної обідньої перерви через зайнятий день і періодично змушені пропускати основні прийоми їжі на користь інших задач, потурбуйтеся, щоб у вашому авто, сумці або рюкзаку завжди були корисні перекуси, такі як горіхи, сухофрукти або білкові батончики. Протеїновий снек є ідеальною заміною їжі в таких умовах, адже містить в собі білки для втамування та вуглеводи для відновлення енергії.

Залежно від складу, протеїнові батончики поділяються на високовуглеводні та низьковуглеводні. Перші, більш енергетичні підійдуть людям, які активно займаються спортом, хайкінгом чи іншими кардіотренуваннями. Продукти з невисокою калорійністю рекомендовані для людей, які прагнуть зменшити вагу або проявити м’язовий рельєф. Низькокалорійним можна вважати батончик з кількістю вуглеводів до 20 грам на 100 грамів продукту.

Як бачите, протеїновий батончик з хорошим складом – це зручний зручний та корисний перекус для людей різного віку та роду занять. Перш ніж додати батончики до свого раціону, уважно ознайомтеся зі складом та переконайтеся, що всі компоненти вам знайомі та не викликають підозри. Познайомтеся з лінійкою PROTEIN від FIZI, оберіть батончик собі до смаку або спробуйте всі по черзі у наборі Protein box.

Старіший пост
Новіший пост

Цікаво подивитись на батончики FIZI?

Слідкуй за нами в Instagram

Закрити (esc)

Відгуки

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol.