Зізнавайтесь, ви маєте біля себе пляшку простої води, щоб протягом дня робити кілька ковтків? Якщо так, то вітаємо, ви пройшли базовий рівень велнесу! А, якщо ви не любите пити воду, набирайте склянку вже зараз і гайда читати наш матеріал про наслідки зневоднення. Обіцяємо, після прочитання у вас виникне бажання купити собі свою пляшку для води і стежити за водним балансом!
Чому не хочеться пити воду?
У світі, де існує стільки варіантів кави та матчі, пити воду здається занадто нудним заняттям. Але насправді вода в організмі людини відповідає за кожен важливий процес. І почуватися добре, мати хороше здоров’я та фізичну форму неможливо без рідини.
Причини, чому вам важко пити воду:
- Вам просто не подобається її смак. Можливо, у вас неякісна вода — спробуйте встановити фільтри або поміняти доставку води. Якщо з якістю все ок, тоді додавайте до води лимон, огірок чи імбир. Такі смакові добавки освіжать смак і вам буде легше пити воду.
- Ви не звикли пити воду, бо значно цікавіше втамувати спрагу айс-лате. Тут потрібна лише цілеспрямована практика, коли ви трішки змушуєте себе регулярно протягом дня пити просту воду доки не звикнете.
- Відсутність спраги може бути ознакою проблем зі здоров’я. Тут потрібно звернутися до лікаря, щоб точно виключити усі медичні причини відсутності бажання пити воду.
Руйнуємо поширені міфи про водний баланс
МІФ №1. Потрібно пити 8 склянок води на день
Це не чарівна формула водного балансу. Потреба в воді індивідуальна і залежить від багатьох факторів. Тому людям необов’язково пити 8 склянок води. Можна опиратися на свої відчуття або прорахувати свою норму відповідно до ваги та стилю життя.
МІФ №2. Кава і чай зневоднюють
В помірній кількості кава і чай не шкодять організму. Тому можете не перейматися, що чашка капучино викличе зневоднення. Важливо: пити ці напої потрібно без цукру та інших солодких добавок.
МІФ №3. Щоб схуднути, треба пити багато води
Вода не може замінити вам правильне харчування та спорт. Так, водний баланс дуже важливий для правильного обміну речовин та загального здоров‘я, але заміняти водою прийоми їжу не можна.
МІФ №4. Не можна пити під час їжі
Є думки, що вода розбавляє шлунковий сік і це заважає травленню. Це неправда — під час їжі можна пити воду! Вода допоможе перетравити їжу та почуватись більш легко.
МІФ №5. Мінеральна вода — шкідлива
Це знову міф. Якщо у воді немає цукру та інших добавок, а вона просто газована, то все окей. Часто мінеральна вода є навіть кориснішою, ніж звичайна.
День без води: які наслідки зневоднення організму?
Спочатку визначимось, скільки нам треба пити води щодня. Універсальної норми, яка підійшла усім людям немає. Але МОЗ України зазначає, що орієнтовна норма рідини в день для дорослої людини становить 4% від загальної маси тіла. Тобто для людини вагою 70-75 кг цей показник становитиме 2800 – 3000 мл/день. Це не лише вода, а й рідина, яку ми отримуємо з їжею.
Недостатнє вживання води призводить до зневоднення. Зневоднення організму — це коли людина втрачає стільки рідини, що не може нормально функціонувати.
Наслідки зневоднення:
- погіршення фізичної та розумової працездатності,
- погіршене засвоєння поживних речовин;
- порушення вироблення слизу, яка оберігає оболонку шлунка;
- можливий ризик розвитку гастриту і виразкової хвороби;
- ускладнений синтез ферментів.
- проблеми з травленням та сухість шкіри,
- порушене функціонування нирок та серцево-судинної системи.
На що звернути увагу? Якщо ваша шкіра суха і млява, ви постійно відчуваєте втому і посеред робочого дня у вас може бути головний біль та запаморочення. Це можуть бути перші симптоми зневоднення організму людини.
Ознаки зневоднення: втома, в'язка слина, головний біль, сонливість, нервозність, запаморочення і закрепи.
Які причини зневоднення організму?
- Недотримання норми води і при тому активний спосіб життя.
- Вживання алкоголю, кави та чаю, які посилено виводять воду
- Обставини, пов’язані зі здоров’ям — тепловий удар, отруєння чи прийом ліків, які викликають зневоднення побічним ефектом.
Найбільш поширена причина зневоднення — це те, що ми просто не п’ємо воду і забуваємо дотримувати норми рідини щодня.
Як пити більше?
Ми вже зрозуміли що буде, якщо пити мало води. Виснаження, втома, постійна сухість, проблеми з обміном речовин. Перспектива така собі, якщо чесно:) А от як привчити себе до регулярного пиття? Ловіть кілька порад
- Склянка води вранці. Вода одразу після сну допомагає пробудитися та запустити всі важливі процеси в організмі. Спочатку це буде складно, але з часом склянка води вранці стане вашою корисною звичкою.
- Додавайте лимон. Лимон, м’ята, імбир чи огірок допоможе покращити смак води та додасть корисні властивості.
- Тримайте біля себе пляшку з водою. Не забувайте класти пляшку води поруч з батончиком FIZI, коли йдете на роботу чи навчання.
- Порадьтеся з сімейним лікарем. Якщо ви не маєте спраги і не хочете зовсім пити воду — це може бути тривожним дзвіночком про стан вашого організму.
FIZI — ваша підтримка на велнес-шляху!
Стежте одночасно і за водним балансом, і за білком. Спробуйте винагороджувати себе за кожен день, коли ви випили достатньо води. Наприклад, якщо вам вдалося добити денну норму — обирайте батон FIZI з лінійки PROTEIN.
Win-win — і вам приємно, і здоров’я скаже «ДЯКУЮ».